Przetwórca mięsa

Kurs

1 - Przetwórca mięsa

Przetwórca mięsa

Czas trwania kursu 1,5 roku

Kwalifikacja:  SPC.04Przetwórca produktów mięsnych i tłuszczowych

Po ukończeniu KKZ (Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy) kursant otrzymuje Zaświadczenie ukończenia kwalifikacyjnego kursu zawodowego wydane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej.

Po skończonym kursie istnieje możliwość przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie przeprowadzanego przez OKE i otrzymania świadectwa potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie przetwórca mięsa.

 

Osoby kształcące się w zawodzie przetwórca mięsa uczą się przygotowywania i przerobu mięsa i podrobów na wędliny, wędzonki i wyroby wędliniarskie zgodnie z wymogami procesu technologicznego. Zdobywają umiejętności technicznego doboru maszyn i urządzeń stosowanych w przetwórstwie mięsa. Zapoznają się z pojęciami, określeniami i znakami typowymi dla procesów technologicznych produkcji mięsa i przetwórstwa mięsnego. Rozpoznają cechy ras i typy użytkowych zwierząt rzeźnych oraz uczą się klasyfikowania i określania rodzajów mięsa i przetworów mięsnych. Uczą się szacowania zapotrzebowania na surowce, przyprawy i materiały pomocnicze na podstawie norm i procedur. Poznają nowoczesne techniki pakowania wyrobów wędliniarskich oraz ich przechowywania.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ

Część teoretyczna:

Część praktyczna

Zajęcia praktyczne obejmują:

Możesz podjąć zatrudnienie w:

Do zadań przetwórcy mięsa należy:

PRZEDMIOTY REALIZOWANE W CYKLU NAUKI :

Zobacz inne kursy

Kurs - Krawiec

Krawiec

Kurs

Chcesz nauczyć się obsługi maszyny do szycia, projektować własne ubrania, nabyć umiejętności skracania, szycia i wielu innych – ten kurs jest dla Ciebie. Wykonuje samodzielnie prace polegające na szyciu odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej z wszelkiego rodzaju materiałów odzieżowych, w tym ze skór licowych i materiałów licopodobnych.  Krawiec wykonuje czynności szycia przy produkcji innej niż odzież np. tapicerka mebli lub samochodowa, a także dekoracyjna (firmany, zasłony itp.)

Kurs - Stolarz

Stolarz

Kurs

Lubisz majsterkować? Lubisz pracę z drewnem? Chciałbyś nauczyć się tapicerowania? Zapraszamy na darmowe  Kursy Kwalifikacji Zawodowej w zawodzie stolarz.

Kurs - Cukiernik

Cukiernik

Kurs

Jeśli lubisz ciasta, ciasteczka, desery ten kurs jest idealny dla Ciebie. U nas poznasz tajniki przygotowywania, dekorowania wyrobów cukierniczych. Dostarczymy Ci nie tylko wiedzę ale również wrażenia smakowe i wizualne.